Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak stworzyć nazwę firmy, osiedla lub inwestycji?

Charakterystyczna i unikatowa nazwa sprawi, że zarówno nasza firm, jak i realizowana przez nas inwestycja zapadnie w pamięci naszych potencjalnych klientów. Łatwa do zapamiętania nazwa ułatwi odnalezienie nas w internacie i nawiązanie kontaktu, który może być początkiem przyszłej transakcji.

Przedsiębiorcy często zbyt mało czasu poświęcają na stworzenie odpowiedniej nazwy dla własnej firmy albo realizowanych przez nią inwestycji. Trudne i nieoryginalne brandy, zamiast podkreślać profesjonalizm, sprawiają, że firma jest mylona z konkurencją i ciężko ją odnaleźć w internecie. Nazwy rodem z minionej epoki nie podkreślą naszej nowoczesności i innowacyjności. Interesująca nazwa to jeden z najszybszych i najtańszych sposobów, aby stać się rozpoznawalnym i szybko trafić do grona naszych potencjalnych klientów.

Odpowiednia nazwa dla firmy budowlanej

Dobra nazwa dla firmy budowlanej powinna być jasna, prosta i od razu wskazywać na branżę, w której działamy. Powinna być łatwa w wymowie i zapisie również dla obcokrajowców. Są różne opinie na temat stosowania angielskich nazw przez polskie firmy. Jesteśmy już jednak przyzwyczajeni do takich rozwiązań, więc nie powinno to przeszkadzać, a może ułatwić współpracę, jeśli nastawiamy się również na zagranicznych kontrahentów.

Dobrym rozwiązaniem jest na pewno unikanie trudnych do wymówienia głosek oraz polskich znaków. Ułatwi nam to jednocześnie stworzenie adresu strony internetowej naszego przedsiębiorstwa (URL będzie zbliżony do nazwy firmy).

Marka powinna podkreślać nasz profesjonalizm, dlatego musimy unikać określeń nieformalnych i żartobliwych. Warto wykorzystać określenia jednoznacznie sugerujące branżę, takie, jak: „deweloper”, „budowa”, „projekty”, „konstrukcje” itp.

Nazwa powinna być unikalna, aby nie mylono nas z konkurencją. Łatwo sprawdzimy to, korzystając z wyszukiwarek internetowych. W ten sam sposób możemy sprawdzić, czy interesujący nas adres www jest wolny i nie będzie podobny do używanych już przez inne firmy.

Jeśli jesteśmy już znani w branży, to w firmie możemy użyć własnego nazwiska, które jest potwierdzeniem solidności i doświadczenia.

Nazwa dla osiedla lub inwestycji

Stworzeni chwytliwej nazwy dla realizowanego przez nas przedsięwzięcia może być trudne i wymaga zaangażowania oraz kreatywności. Inspiracje do nadania nazwy nowemu budynkowi lub osiedlu możemy czerpać z cech charakterystycznych dla danej lokalizacji. Mogą być to elementy przyrodnicze występujące w okolicy: góry, rzeki, jeziora, charakterystyczne rośliny lub zwierzęta. Nazwa może też nawiązywać do wydarzeń lub postaci historycznych związanych z danym miejscem, lub regionem.

W nazwie można wykorzystać elementy inspirowane lokalną społecznością, wykorzystując postacie z legend i mitów, charakterystyczne cechy mieszkańców lub słowa pochodzące z regionalnej gwary albo dialektu.

Ważne, żeby wyróżniające nas określenie było charakterystyczne, łatwe do zapamiętania, zapisania i wymówienia. Musi być też unikatowe, nie powinna powtarzać wzorców stosowanych w przypadku sąsiednich inwestycji.

Musimy jednak unikać nazw kontrowersyjnych, takich, które mogą zostać uznane za obraźliwe. Powinniśmy też zweryfikować, czy inne podmioty nie posiadają praw do nazwy, którą chcemy zastosować.

Napisz komentarz